Wycieczka szkolna – kierunek Góry Swiętokrzyskie

 W dniach od 14 do 18 maja uczniowie klas gimnazjalnych oraz klasy siódmej szkoły podstawowej zagościli na terenach Gór Świętokrzyskich. W pierwszy dzień wycieczki młodzież zakwaterowała się w szkolnym schronisku młodzieżowym w Chęcinach, a później wybrała się na tutejszą atrakcję tej miejscowości, czyli do Zamku Królewskiego.

Głównym celem kolejnego dnia stały się Kielce. Miasto śmiało może pochwalić się zachwycającymi widokami, m.in. Kadzielni, góry, którą uczniowie również zwiedzali. Następnie udali się na pieszą wycieczkę po najciekawszych miejscach w stolicy woj. świętokrzyskiego. Wśród nich znalazł się Pałac Biskupów Krakowskich, ulica Sienkiewicza czy także kielecki rynek. Po tej części dnia nadszedł czas na odrobinę zabawy w Energetycznym Centrum Nauki, gdzie młodzież miała okazję wziąć udział w interaktywnej wystawie oraz warsztatach z programowania.

Trzeci dzień podróży poświęcono na zwiedzanie Muzeum Krzemionki w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tym miejscu wycieczkowicze poznali zachowane kopalnie krzemienia z czasów neolitu. Potem udali się na basen.

Czwartek można nazwać najbardziej wyczerpującym dniem. Podczas deszczowego dnia młodzież wspięła się na najwyższy szczyt w Górach Świętokrzyskich – Łysicę oraz nieco niższą górę Święty Krzyż, zwaną Łysą Górą lub Łysicem. Na niej postawiono klasztor, w którym znajdują się relikwie krzyża, na którym umarł Chrystus.

W ostatni dzień wycieczki, po wyjeździe z Chęcin, uczniowie poznali słynny dąb Bartek i odwiedzili Muzeum Henryka Sienkiewicza mieszczące się w dawnym dworku pisarza w Oglęborku.

Fotorelacja:

Album foto: