Wycieczka szkolna – kierunek Tatry

8 maja uczniowie klas szóstych wyjechali na wycieczkę, której głównym celem była stolica polskich Tatr – Zakopane. Zanim jednak dotarli do miejsca zakwaterowania, zwiedzili najbardziej znane zabytki Krakowa. Zamek na Wawelu, Stary Rynek i urokliwe Sukiennice wywarły na wszystkich duże wrażenie. Długa podróż zakończyła się w najwyżej położonej w Polsce miejscowości, Zębie, znanej również z tego, że mieszka tam nasz złoty multimedalista olimpijski – Kamil Stoch.

Następnego poranka, pełni niepokoju o pogodę, udali się do Doliny Kościeliskiej, której urok zachwycił bez wyjątku każdego. Drugą część środy uczestnicy przeznaczyli na zakupy na słynnych Krupówkach.
Głównym celem trzeciego dnia pobytu w Tatrach była wędrówka nad przepiękne górskie jezioro, Morskie Oko. Zauroczeni kolejnymi widokami wrócili do Zębu i przygotowali się do wyjazdu.
Trasa powrotna to nie tylko jazda pełnym śpiewów autobusem, ale też przejazd przez Ojcowski Park Narodowy i bliskie spotkanie z Maczugą Herkulesa oraz zamkiem na Pieskowej Górze.

red. M.G

Fotoprezentacja:

Albumy zdjęć:

Cz. 1 Kraków

Cz. 2 Dolina Kościeliska

Cz. 3 Morskie Oko

Cz. 4 Małopolska